Skip to content
Electrosub Logo
  • Miért az ELECTROSUB?
    • Kiállítók2024
    • Képek és videó (2024)
    • Tekintse meg az Electrosub 2024 kiállítói katalógusát!
  • Tematika
  • Konferencia program2024
  • Érdeklődés
  • JELENTKEZÉSI LAP
  • Magyar
  • English

Konferencia program

Konferencia programES-GreenEdge20222023-10-13T16:05:37+01:00
  • 2023. október 11. szerda

  • 2023. október 12. csütörtök

  • 2023. október 11. szerda

.
09:00 – 09:30: REGISZTRÁCIÓ

09:30 – 11:00: IoT MEGOLDÁSOK BLOKK

09:30 – 09:50: Introduction on Neo.Mesh – a scalable, ad-hoc, low power local area wireless networking protocol for sensors

Thomas Steen Halkier, NeoCortec A/S

Bővebben

Thomas Halkier brings more than 20 years of experience in the field of wireless communication from various roles in leading companies such as Nokia & Broadcom. Currently Thomas is the CEO of NeoCortec who specialises in Wireless Mesh Network technology.”


09:50 – 10:10: Lokális okosszenzor hálózatok kialakítása – a Neo.Mesh integrálása az E-IoT Ökoszisztémába

Kiss Zoltán, export igazgató, Endrich Bauelemente GmbH

Bővebben

Előadásunkban bemutatjuk, hogyan alakíthatunk ki egy intelligens, helyi vezeték nélküli, ad hoc, mesh alapú szenzorhálózatot, mely jól skálázható és hosszú telep-élettartamú csomópontkészlettel rendelkezik. Megmutatjuk, hogyan hívhatjuk segítségül az IoT-technológiát az ipari fűtőberendezések telepítéséhez egy ipari csarnok valós idejű hőmérséklet-leképezésével, és hogyan használhatjuk ugyanezt a megoldást ezen fűtőberendezések előrejelző karbantartásának támogatására. Bemutatjuk azokat az átjárókat, amelyek feladata az adatok feltöltése Endrich Felhőalapú adatbázisába a celluláris hálózaton alapuló LPWA-megoldások (NB-IoT és/vagy LTE-M) használatával. Ezek az eszközök további levegőminőség-felügyeleti és energiafogyasztási naplózási funkciókat is kínálnak.


10:10 – 10:30: A csarnok diagnosztika szerepe a 21.században, avagy az I-oT szerepe az ipari fűtéstechnikában

Márkus Gábor, ügyvezető, Pakole Szerviz Kft.

Bővebben

Hamarosan…


10:30 – 10:50: Manage, support, and drive real-time data insights at the edge

Gregor Bauer, COUCHBASE ( Vezető IoT Adatbáziskezelő cég német technikai vezetője)

Bővebben

Gregor Bauer ist Manager Solutions Engineering CEUR bei Couchbase, der sich dafür einsetzt, die Bedürfnisse von Kunden zu verstehen und ihnen den höchsten Wert zu liefern. Zu seinen Kerngebieten gehören CMS, CRM, Datenbanken, MySQL, NoSQL, Webentwicklung und die Programmiersprache Python.

–

10:50 – 11:30: KÁVÉSZÜNET

–

11:30 – 13:30: KIÁLLÓI FÓRUM, SZAKMAI ELŐADÁSOK

11:30 – 11:50: Reliability governance

Doctor Enrico Galbiati, Senior Technology Specialist on Reliability & Statistics, Gestlabs srl.

Bővebben

The task of the governance is to define all the necessary activities to grant the expected product life and performances.

These activities will be developed throughout following product phases:

  • Project validation
  • Product and process qualification
  • Process control

Additional benefit out of the reliability governance is the containment of the product environmental impact in   term of LCA (Life Cycle Assessment)

All these items will be discussed in details during the presentation


11:50 – 12:10: Kémiától a lángokig: Akkumulátor Rejtélyek

Kovács Dániel, Értékesítési és Üzletfejlesztési Igazgató, Kora Bt.

Bővebben

Napjainkban az akkumulátorgyártás és az elektromos autózás egy hatalmas piaci szegmensé nőtte ki magát, azonban rengeteg veszélyt is hordoz magában. Az akkumulátorok nem megfelelő tesztelése a kész termék kigyulladásáig is vezethet. Több megoldás is megszületett erre a problémára. Az előadásban elhangzó módszer minimálisra csökkenti a nem megfelelő, szennyezett anyagok használatát a gyártás során, így kiszűrve a potenciálisan meghibásodó termékeket.


12:10 – 12:30:  Mesterséges intelligencia a gépgyártásban – „űrtudomány“ vagy hétköznapi szabvány

Gula László, Head of Business Development, Festo Kft.

Bővebben

Napjainkban a mesterséges intelligencia, a digitalizáció és az adattudomány forradalmasítja az ipari gyártást. Csupán az adatok és összefüggések megfelelő elemzése révén megakadályozhatja a gépek nem várt kiesését, vagy csökkentheti a selejtes termékek mennyiségét pl. a rendellenes állapotok és paraméterek felderítésével. Hogyan integrálhatja a mesterséges intelligenciát a gyártásába? A megoldás egyszerűbb, mint gondolná. A Festo innovatív megoldásán keresztül lépésről-lépésre bemutatjuk, hogyan indulhat el a technológiasemleges digitalizáció útján.


12:30 – 12:50: Additív gyártástechnológia az elektronikai ipar szolgálatában

Eszes Mihály, Sales consultant, FreeDee

Bővebben

A 3D nyomtatás napjainkra a tervezőasztalon használt, prototípusgyártó eljárásokból a gyártósorokon megjelenő, a gyártási és összeszerelési folyamatokat támogató, megbízható technológiává nőtte ki magát; köszönhetően a különböző additív gyártástechnológiák üzembiztos ismétlőképességének, valamint az egyedi igényeket is kiszolgáló, külön elektronikai felhasználásra fejlesztett alapanyagoknak. Hőálló, rendkívüli szigetelőképességű, vagy akár ESD-s alapanyagok ma már elérhetőek a műanyagszálas, sztereolitográfiás vagy éppen a lézerszinterezős technológiákhoz is. A már validált, műbizonylattal rendelkező alapanyagokból hatékony gyártósori segédalkatrészek készíthetők az elektronikai gyártási és összeszerelő munkafolyamatokhoz, amellyel jelentősen csökkenthetők a gyártósori segédalkatrészek bekerülési költségei és beszerzési ideje. Előadásunkban olyan esettanulmányokat mutatunk be, ahol a 3D nyomtatott alkatrészek jelentős lépéselőnyhöz juttatták az additív technológiákat meglévő folyamataikba megfelelően integráló szakembereket.


12:50 – 13:10: A padlóburkolatok kulcsszerepe a tisztaságvédelemben és a munkabiztonságban

Pokorni Flóra, értékesítés vezető, Cleartex

Bővebben

Mire ügyeljünk a fáradtságcsökkentő, ergonómiai padlóburkolatok, ESD elleni vezetőképes munkaszőnyegek kiválasztásakor?

–

13:10 – 14:00: EBÉDSZÜNET

–

14:00 – 16:00: ADATALAPÚ MŰKÖDÉS – DATA-EDIH programja

14:00 – 14:15: Mi ez a 4 betű? EDIH

Timár Miklós, Neumann Nonprofit Közhasznú Kft, Data-EDIH projektmenedzser

Bővebben

Az EDIH-ek (European Digital Innovation Hub – Európai Digitális Innovációs Központ) a Digitális Európa Program kiemelt területeihez tartozó digitális kapacitások fejlesztését segítik a gazdaságban, lehetővé téve az ipar és a közszféra szervezeteinek digitális átalakulását.

Az öt magyarországi EDIH (Agrár, Data, Digitaltech, HPC és Mesterséges Intelligencia) az ehhez szükséges szolgáltatások széles körét nyújtja a hazai vállalkozásoknak és közszférának, a képzésektől a szakértői és üzletfejlesztési tanácsadásokon keresztül, a forrásbevonás elősegítéséig.


14:15 – 14:35: Versenyképesség záloga – Digitális érettség

Németh Ferenc, Data-EDIH vállalatfejlesztési tanácsadó, Katona László, BME Ipar 4.0 Technológiai Központ, szakértő

Bővebben

A folyamatszemlélet szemüvegén keresztül tekintve a digitalizáción alapuló versenyképességre, annak lényege, hogy az üzleti folyamatok értékteremtő lépéseit támogató részfolyamatok sebessége és minősége radikálisan javul. A digitalizáció segítségével az adat-vezérelt folyamatok úgy válnak pontosabbá és gyorsabbá, hogy közben az összetettségük is nőni tud. Napjaink digitális rendszerei úgy tudnak szabályszerű, folyamatalapú működésre kényszeríteni egy vállalatot, hogy közben a rugalmasságból keveset veszítünk, sőt, adott esetben akár még javítani is tudunk azon.


14:35 – 15:05: Térítésmentes képzések, milyen tudást lehet megszerezni?

Kovács László, BME Ipar 4.0 Technológiai Központ, központvezető, Kapusi Tibor Debreceni Egyetem,

Bővebben

Bemutatásra kerülnek az Egyetemek kompetenciái – adatfeldolgozás, vizualizáció és mesterséges intelligencia területén -, továbbá a DATA-EDIH-ben nyújtott szakmai szolgáltatások és képzések, illetve workshopok.


15:05 – 15:20: Üzletmenet támogatása szoftverrel. Mi olvasható ki az adatokból?

Kocsis Dávid, Key Result Services, ügyvezető

Bővebben

Tisztában vagyunk azzal, hogy mennyi helyen, milyen tevékenységek során keletkezik adat a vállalkozásunk működése során? A nyers adatokból mikor lesz információ? Hogyan tudjuk a magunk javára fordítani? Milyen módokon lehet az adatokat felhasználni? Mit tehetünk, hogy az adatok felhasználásával fejlesszük a vállalkozásunkat? Lehet-e, érdemes-e a folyamatainkat adatvezérelt módon megtervezni, vagy átalakítani? Ezekre a kérdésekre keresi a választ az előadás, csakúgy, mint a projekt.


15:20 – 16:00:Kerekasztal: mi kell a KKV-k a sikerességéhez?

Kovács László , BME Ipar 4.0 Technológiai Központ, központvezető, Kocsis Dávid, Key Result Services, ügyvezető, Kapusi Tibor Debreceni Egyetem, Laky Norbert, ELTE-Soft Kutatás-fejlesztő Nonprofit Kft. szakmai tanácsadó, Németh Ferenc, Data-EDIH vállalatfejlesztési tanácsadó, Katona László, BME Ipar 4.0 Technológiai Központ szakértő

Bővebben

Hamarosan…


  • 2023. október 12. csütörtök

.
09:00 – 09:30: REGISZTRÁCIÓ

09:30 – 11:00: IPAR4.0 BLOKK

09:30 – 09:50: Skills of Innovation

Németh Gábor, Senior Director, System Integration Division and Operation Head, Foxconn csoport

Bővebben

Egy nagyvállalati környezet innovációs lehetőségei, képessége és eredménye. Minden, ami a sikeres innovációhoz szükséges.


09:50 – 10:10: A hype görbe csúcsától a realitás talajáig – mit adott nekünk az ipar 4.0?

Bóna Péter, ügyvezető, Com-forth

Bővebben

Már több, mint egy évtized eltelt, amióta a negyedik ipari forradalom „bejelentette magát”. Az akkori ígéretek egy része teljesült, másik része jelentősen átalakult, míg a koncepciók egy része mára feledésbe merült. „Az adat az új olaj” és más hasonló hívómondatok után ma már elmondhatjuk, hogy vannak komoly eredményei az ipar 4.0-nak, de az út jelentősen rögösebb annál, mint amiben reménykedtünk. Az előadásom során visszatekintek az elmúlt évtized meghatározó pillanataira, áttekintem a jelen kihívásait, és szeretnék egy rövid betekintést adni az ipar 5.0-ba, az emberközpontú és fenntartható gyártásba is, amely – reményeim szerint – a következő évtizedek meghatározó trendjévé válik.


10:10 – 10:30: Ipar4.0 és Digitalizációs törekvések a Continental-nál

Péczeli Viktor, IT Igazgató / Continental Automotive Hungary Kft., Head of Plant IT

Bővebben

Honnan indult és hol tart az ipar4.0 és digitalizáció kapcsán hazán egyik legnagyobb autóelektronikai beszállítója. Milyen stratégia, és milyen fejlesztések alapozták meg azon sikereket és eredményeket, melyeket évek óta rangos elismerések igazolnak vissza. Milyen elvárásoknak és kihívásoknak kell megfelelni a jelenben, és mi várható a közel és távoli jövőben ipar4.0 kapcsán.


10:30 – 10:50: Modern technológiák a termelés követésben

Kaszás Gábor, vezető fejlesztő, Smartindy Kft./ Bitotron Kft.

Bővebben

Beltéri lokalizáció (RTLS) és az RFID alkalmazhatósága az ipari termeléskövetésben. Mesterséges tanuló algoritmust alkalmazó energia profilozó megoldás a kézi adatbevitel minimalizálásért termeléskövetési és MES rendszerekben

–

10:50 – 11:30: KÁVÉSZÜNET

–

11:30-13:00: ROBOTTECHNIKA BLOKK

11:30 – 11:50: Bemutatkozik a DIH2 hálózat/Introducing the DIH2 network

Harri Kuusela,a finn VTT Műszaki Kutatóközpont vezető kutatója, tudományos főmunkatársa

Bővebben

A hálózat célja az agilis termelést lehetővé tevő kapcsolatok elősegítése olyan gyárakban, ahol a gyorsaság és a sokoldalúság elengedhetetlen a vevői igények kielégítéséhez.

The aim of the network is to facilitate the connections that will enable agile production in factories where speed and versatility are essential to satisfy customer demand.


11:50 – 12:10: Vákuumtechnika és robotizáció      

Csoma Gábor, vákuumtechnikai üzletág vezető, Jueling

Bővebben

Az általános vákuumos megfogási megoldások mellett bemutatjuk a Schmalz vállalat speciális megfogási megoldásait az autóipar és az elektronikaipar területén. Emellett kiemeljük azokat az innovatív technológiákat, mint például az IO-Link kommunikáció és az NFC technológia alkalmazása, melyek jelentősen egyszerűsítik az üzemeltetést. Az esemény során bemutatunk néhány olyan alkalmazást is, amelyek forradalmasítják a vákuumos rendszerek tervezését és gyorsítják azok felépítését.


12:10 – 12:40: KFI és oktatási tevékenység az Alba Regia Műszaki Karon

Dr. Széll Károly, egyetemi docens, Óbudai Egyetem, Alba Regia Műszaki Kar

Bővebben

Az Alba Regia Műszaki Kar, valamint a Székesfehérvári Tudományos és Innovációs Park KFI és oktatási tevékenységét tervezem bemutatni. Ezt leginkább a mechatronika téma köré lehet csoportosítani, de ennél bődebb a tevékenységi körünk. A Kar gyakorlatorientált képzéseket biztosít FOSzK, BSc, MSc, szakirányú továbbképzés, PhD szinteken, valamint egyedi igények szerint kidolgozott tanfolyamok formájában. Szorosan együttműködünk az iparral (pl.: Harman kihelyezett Ipari Tanszék). Ehhez biztosít további eszközkészletet, teret és szaktudást a Székesfehérvári Tudományos és Innovációs Park a KFI tevékenységek terén.

12:40 – 14:00: EBÉDSZÜNET

–

14:00 – 17:00: DigitalTech EDIH szakmai program

–

14:20 – 14:20: Veszélyek az IoT-k, az okoseszközök és az AI korában

Szincsák Tamás, IT tanácsadó, Sicontact Kft.

Bővebben

Korunkban az okoseszközök és az IoT-k (Internet of Things) terjedése és fejlődése megállíthatatlan, használatuk előnyei vitathatatlanok. Azonban ahogy mindig, úgy most is foglalkoznunk kell a megnyíló lehetőségek árnyoldalaival is. Előadásomban aktuális fenyegetésekről és megtörtént esetekről lesz szó, valamint arról, hogy az új eszközökkel és technológiákkal mennyire könnyű dolguk van a hackereknek, ha meg szeretnének támadni egy eszközt vagy kémkedésre képes alkalmazást szeretnének készíteni.


14:20 – 14:25: Megnyitó

Angyal Ivett, DigitalTech EDIH, EIT Digital, EDIH operációs vezető

–


14:25 – 14:35: Fókuszban az üzletfejlesztés

Károlyi Antal, Commsignia, angyal befektető

Bővebben

Hamarosan…


14:35 – 15:00: KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS: Közös innováció, nagyobb siker – jó példák a nagyvállalatok és kkv-k közös innovációs tevékenységéről

Résztvevők: 

Moderátor: Málnay Barnabás, DigitalTech EDIH, ELTE IK üzletfejlesztési vezető

  • Szövényi-Lux Márton, FESTO Kft., ügyvezető
  • Macher Gábor, Macher Zrt., vezérigazgató
  • Szabó Krisztina, az Egis innovációs és nemzetközi startup együttműködésekért felelős vezetője

Bővebben

A nyitott innováció már nem csak elméletben és újságcikkekben létezik: az ökoszisztéma különböző szereplői már gyakran működnek együtt közös kutatásokban, termékek megalkotásában. De hogy is megy ez a gyakorlatban? Mit kell tennie az egyes szereplőknek, hogy gyümölcsöző legyen ez az együttműködés?


15:00 – 15:25: KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS: Hogyan szerezzünk tőkét?

Résztvevők: 

Moderátor: Csiszár Dénes, DigitalTech EDIH, EIT Digital, acceleration manager

  • Károlyi Antal, Commsignia, angyal befektető
  • Székely Kristóf, Lead Ventures, partner
  • P. Tóth András, STRT Holding Zrt., Chief Technology Officer

Bővebben

A kockázati- és angyal tőke nem csak a gyorsan mozgó, tízszeres megtérülést ígérő startupokat keresi – bizonyos feltételek mellett innovatív KKV-k is kaphatnak ilyen típusú befektetést. Valóban így van ez, vagy csak álom? Mit kell egy innovatív KKV-nek tennie azért, hogy legyen esélye?


15:25 – 15:35: Kiberbiztonság keynote: IoT rendszerek kiberbiztonsága

Dr. Buttyán Levente, DigitalTech EDIH kiberbiztonság munkacsomag-vezető, BME-CrySys Lab laboratórium-vezető

Bővebben

Hamarosan…


15:35 – 16:25: KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS: IoT rendszerek kiberbiztonsága az AI korában

Résztvevők: 

Moderátor: Dr. Buttyán Levente, DigitalTech EDIH kiberbiztonság munkacsomag-vezető, BME-CrySys Lab laboratórium-vezető

  • Dr. Ács Gergely, BME-CrySys Lab vezető kutató
  • Balázs Zoltán, Cujo AI, Sérülékenységi Kutatócsoport vezető
  • Sándor Barnabás, Óbudai Egyetem oktató-kutató, Magyar Okosotthon és Épületautomatizálási Szövetség alapító tag
  • Dr. Bencsáth Boldizsár, Ukatemi Technologies Zrt vezérigazgató, BME-CrySyS Lab kutató

Bővebben

Az IoT rendszerek biztonságával kapcsolatban sokan fogalmazták meg aggodalmukat. Az ipari IoT rendszerek esetében különösen fontos a biztonság, hiszen ezekben a kibertámadásoknak esetleg fizikai következménye is lehet. Vajon az AI térnyerése megoldást jelent ezen a területen, vagy épp ellenkezőleg, inkább súlyosbítja az amúgy is aggasztó helyzetet? Hol és hogyan alkalmazható a gépi tanulás sikerrel a biztonság növelésére, és hogyan használhatják a támadók az AI eszközeit a védelmi megoldások kijátszására?


16:20 – 16:55: KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS: Út a beszállítóvá válás felé – hogyan fejleszd az üzletedet, hogyan erősítsd a kibervédelmedet, hogy téged válasszanak?

Résztvevők: 

Moderátor: Tordai Balázs, DigitalTech EDIH, IVSZ, ágazati digitalizációs szakértő

  • Macher Gábor, Macher Zrt., vezérigazgató
  • Lám István, Tresorit, társalapító, ügyvezető
  • dr. Bocsok Viktor, Ukatemi Technologies Zrt, üzletfejlesztési menedzser

Bővebben

A kicsik a nagyokkal szeretnének dolgozni. A nagyok viszont válogathatnak a számtalan kicsi közül. Hogyan lehetséges mégis egy hazai családi vállalkozásnak vagy KKV-nek kitűnni a tömegből, és egy nagyvállalat beszállítójává válnia?

ADATVÉDELEM     IMPRESSZUM   KAPCSOLAT

© Copyright - Minden jog fenntartva!   |   Electrosub 2023   |   Weboldal:  GREEN EDGE reklámügynökség
Page load link

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk.

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.

Feltétlenül szükséges sütik

A feltétlenül szükséges sütiket mindig engedélyezni kell, hogy elmenthessük a beállításokat a sütik további kezeléséhez.

Amennyiben ez a süti nem kerül engedélyezésre, akkor nem tudjuk elmenteni a kiválasztott beállításokat, ami azt eredményezi, hogy minden egyes látogatás alkalmával ismételten el kell végezni a sütik engedélyezésének műveletét.

Analitikai sütik

Ez a webhely a Google Analytics-et használja anonim információk gyűjtésére, mint például az oldal látogatóinak száma és a legnépszerűbb oldalak.

A cookie engedélyezése lehetővé teszi, hogy javítsuk honlapunkat.

A feltétlenül szükséges sütiket mindenkor engedélyezni kell, hogy elmenthessük a beállításokat a sütik további kezeléséhez.

Süti szabályzat

More information about our Cookie Policy

Go to Top